Szarusia

Szarusia

Zachęcamy również do wirtualnej adopcji ❤️

Wiek: 1,5 roku

Czeka na dom od: grudnia 2023r.

Po kastracji/sterylizacji: nie

Opis:

Następny człowiek bez sumienia potrącił kota i odjechał nie udzielając pomocy...

Tym razem w porę udało się uratować zwierzaka. Mała miała szczęście. Nie wiemy co dokładnie jej dolega, ale niestety nie może chodzić.Na RTG nie widać niczego niepokojącego, rdzeń jest cały, kończyny i kręgosłup nie uszkodzone.

Prawdopodobnie dziewczynka dostała w głowę - prawa strona reaguje wolniej niż lewa. Dodatkowo, przez brak ruchu, zanikają mięśnie. Kończyny reagują na dotyk, kotka zabiera łapki, rusza nimi ale nie potrafi ustać ani się poruszać. Najgorszy problem jest w tylnych kończynach. Szarusia bez problemu się wypróżnia i oddaje mocz, niestety pod siebie bo nie ma możliwości dojść do kuwety.Trzeba często wymieniać podkłady i przemywać zwierzaka.

Te wszystkie objawy są wskazaniem do rezonansu magnetycznego, ale do tego czasu kotka ma przepisane leki które powodują obniżenie wzmożonego napięcia mięśniowego, a po 10 dniach od wizyty dodatkowo będzie przyjmowała Nicergolin, który należy do grupy leków rozszerzających naczynia obwodowe. Poprawia przepływ krwi w obrębie mózgu oraz przeciwdziała zlepianiu płytek krwi.Dodatkowo musimy wprowadzić fizjoterapię.

Serdecznie zapraszamy również do wirtualnej adopcji ❤️

Pomożemy z transportem do nowego domu na terenie całego kraju.