Słodzik

Słodzik

Zachęcamy również do wirtualnej adopcji ❤️

Wiek: 2 lata

Czeka na dom od: października 2021r.

Po kastracji/sterylizacji: tak

Opis:

Słodzik ma 2 lata. Został wychowany na butelce, ponieważ jako maluszek porzucony został pod kościołem. Początki jego życia były trudne, ale udało się go uratować. 

Słodzik ze względu na podawane preparaty mlekozastępcze i zaburzenia wchłaniania zachorował na hiperwitaminozę, której skutkiem są zwyrodnienia dwóch kręgów w części piersiowej. Kocurek miewał przez to napady bólu (ostatni raz  wiele miesięcy temu). W takiej sytuacji ma podawane doustnie leki przeciwbólowe. 

Aby zminimalizować ryzyko pogorszenia zdrowia musi otrzymywać karmę z obniżoną zawartością witaminy A. 

Poza tym Słodzik jest bardzo wesołym młodzieńcem, który lubi nabroić, w każdym przedmiocie widzi zabawkę a najbardziej przepada za gumkami do włosów. Co jakiś czas przerywa psoty, aby przyjść i dostać buziaka. 

Słodzik uwielbia spać w łóżku blisko człowieka i być noszonym na rękach, choć miewa także problemy behawioralne.

Kocurek nadal jest na karmie typu urinary. Musimy ją dodatkowo rozcieńczać ponieważ po badaniach wyszła zbyt duża gęstość moczu. 

Słodzik nadal nie zawsze korzysta z kuwety. Przez ostatnie miesiące upatrzył sobie wannę co jest i tak lepsze niż sikanie na fotele czy łóżko. Kiedy już korzysta z kuwety to po wszystkim ucieka z niej w panice. Podejrzewamy, że wynika to z napadów bólu, które pojawiały się w okresie wzrostu. Słodzik nie mógł wtedy przybrać odpowiedniej pozycji. Na szczęście póki co bóle się nie pojawiają jednak najprawdopodobniej w przyszłości powrócą z uwagi na zwyrodnienia kręgosłupa.  

Behawioralnie jest minimalna poprawa jednak nadal próbuje kopulować na rękach 🙁

Słodzik zdecydowanie jest kocurkiem specjalnej troski. Nawet w codziennych sytuacjach szuka wsparcia wśród opiekunów.

Z innymi kotami dogaduje się różnie chociaż bardzo lubi towarzystwo małych kociaków.

Kocurek ma aktualny komplet szczepień, jest odrobaczony i wykastrowany. Testy fiv i felv wynik ujemny. Potrafi korzystać z kuwety. 

Bezwzględnie szuka odpowiedzialnego domu niewychodzącego! 

Idealnie gdyby w nowym domu był kocim jedynakiem.

Słodzik mieszka też z psem, z którym świetnie się dogaduje. 

Przed adopcją obowiązują procedury: wypełnienie ankiety oraz wizyta przedadopcyjna. Przy przekazaniu kocurka podpiszemy umowę adopcji z nowym opiekunem.

Słodzik jest wyjątkowym kociakiem, który z racji wychowania jest bardzo przywiązany do ludzi i poszukuje wyjątkowej rodziny. 

Pomożemy z transportem do nowego domu na terenie całego kraju.