Bursztyn

Bursztyn

Zachęcamy również do wirtualnej adopcji ❤️

Wiek

Czeka na dom od: sierpnia 2023 r.

Po kastracji/sterylizacji: 

Opis:

Bursztyn został porzucony w lesie, a następnie potrącony przez nadjeżdżający samochód. Świadek zdarzenia zabrał go do samochodu przy przewieźć go lecznicy. Niestety przybyli na miejsce policjanci nakazali wyjęcie psa z auta i ułożenie spowrotem na poboczu drogi. Będący w szoku pies resztkami sił wstał i uciekł w stronę lasu. Po kilku dniach psiaka udało się zlokalizować i trafił do lecznicy. W ten sposób Bursztyn trafił pod naszą opiekę.

Mimo licznych objawów, psiak fizycznie nie cierpiał na żadne niepokojące patologie. Na tym historia mogłaby się skończyć, okazało się to dopiero początkiem.

Bursztyn bardzo boi się bezpośredniego kontaktu, gwałtownych ruchów, atakuje własny ogon (obgryza go do ran), wygryza sierść do krwi, jest ofiarą różnych tików nerwowych. Możemy sobie tylko wyobrażać jak wielkich traum i urazów musiał doświadczyć.

By pomóc pieskowi, został on umieszczony w hotelu dla psów, gdzie ekipa hotelu stara się mu pomóc z problemami behawioralnymi. Bursztyn wymaga również konsultacji neurologicznej i możliwej dalszej diagnostyki. Zasługuje on, by chociaż spróbować naprawić wszystkie krzywdy jakich doświadczył…