Bursztyn

Bursztyn

Zachęcamy również do wirtualnej adopcji ❤️

Wiek

Czeka na dom od: sierpnia 2023 r.

Po kastracji/sterylizacji: 

Opis:

Bursztyn został porzucony w lesie, a następnie potrącony przez nadjeżdżający samochód. Świadek zdarzenia zabrał go do samochodu przy przewieźć go lecznicy. Niestety przybyli na miejsce policjanci nakazali wyjęcie psa z auta i ułożenie spowrotem na poboczu drogi. Będący w szoku pies resztkami sił wstał i uciekł w stronę lasu. Po kilku dniach psiaka udało się zlokalizować i trafił do lecznicy. W ten sposób Bursztyn trafił pod naszą opiekę.

Bursztynek jest bardzo energiczny, radosny, uwielbia przebywać z człowiekiem, który jest dla niego wszystkim. 

Niestety psiak zmaga się z autoagresją, która objawia się warczeniem i gryzieniem własnego ogona, przy czym też kręci się w kółko. Pies przeszedł szereg badań, w tym rezonans, jest pod stałą kontrolą neurologa i przyjmuje na stałe leki, które mają na celu zredukować te napady autoagresji. Leczenie przynosi poprawę jego zachowania, gdyż już nie ma takich częstych ataków, ale nadal się pojawiają. 

Bursztyn obecnie przebywa w hotelu, gdzie pracuje z behawiorystą, jednak najlepszym rozwiązaniem dla niego by był dom tymczasowy. Koszt jego utrzymania w hotelu to 1000 zł plus koszty badań i leków. 

Wiem, że jest to prawie niemożliwe, bo Bursztyn jest chory, przejmuje leki( miesięcznie ok 200zł), ale liczymy, że może jest gdzieś rodzina, która postanowi dać mu szansę na prawdziwy dom...

Pomożemy z transportem do nowego domu na terenie całego kraju.